всі категорії
EN

Новини

Метричні, американські та дюймові стандарти різьби

Час: 2022-04-06 Переглядів: 26

NPT, PT і G - трубна різьба.  

NPT означає національну (американську) трубну різьбу. Це американська стандартна 60-градусна трубна різьба, яка використовується в Північній Америці. Національний стандарт можна посилатися на GB/T12716-1991  

PT - це скорочення від Pipe Thread. PT — це герметична конічна трубна різьба під кутом 55 градусів, сімейство різьбових різьб Wyeth, що використовується в Європі та країнах Співдружності. Зазвичай використовується у водопровідній та газовій промисловості, конусність становить 1:16, національний стандарт можна послати на GB/T7306-2000. 

G - це 55 градусів негерметичної трубної різьби, належить до сімейства різьб Wyeth, позначене G від імені циліндричної різьби, національний стандарт можна посилатися на GB/T7307-2001.

Крім того, мітки 1/4, 1/2 і 1/8 на різьбі є діаметром розміру різьби в дюймах.  

Люди в промисловості зазвичай використовують хвилини, щоб назвати розмір різьби, дюйм дорівнює 8 хвилинам, 1/4 дюйма – 2 хвилинам і так далі.  

G не є загальною назвою трубної різьби (Guan), вона походить від стандарту ISO, який передбачає циліндричну трубну різьбу. Поділ на 55 і 60 градусів належить до функціонального, широко відомого як трубне коло. Тобто різьблення виточується з циліндричної поверхні.  

ZG, широко відомий як трубчастий конус, є старим НАЦІОНАЛЬНИМ стандартним методом маркування, тобто різьба обробляється конічною поверхнею. Відповідно до стандарту ISO, R означає конічну зовнішню різьбу, Rc представляє конічну внутрішню різьбу, а Rp представляє циліндричну внутрішню різьбу. 

1

Найбільша різниця між метричною та британською різьбою полягає в кількості ниток на дюйм.  

Метричні різьби мають рівносторонню різьбу 60 градусів, рівнобедрена різьба дюймів — 55 градусів, а американська — 60 градусів.  

Метрична різьба в метричних одиницях, британська різьба в дюймах.  

Трубна різьба в основному використовується для з'єднання труби. Внутрішня та зовнішня різьби, включаючи пряму та конічну трубу, точно підібрані. Номінальний діаметр відноситься до діаметра підключеного трубопроводу, очевидно, що діаметр гвинта більший за номінальний діаметр.  

1/4, 1/2 і 1/8 - це номінальний діаметр дюймової різьби.